CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Znojmo

(obec v oblasti Jižní Morava )

Co se turistické nabídky týče, patří toto město k absolutní špičce. Kdo jednou navštívil Znojmo a okolí, rád se vrací zpět. Znojmo není jen městem okurek a vinařství, Znojmo je mnohem více.

Rotunda sv. Kateřiny (Foto z Panoramio.com, autor: )

Čím vším tedy je?

 • Znojmo – město významných chrámů a klášterů (Knížecí rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny – nejstarší obrazárna české státnosti, Chrám sv. Michala, Bazilika Panny Marie a sv. Václava v Louce)
 • Znojmo – obranná bašta jihu Moravy (Znojemský hrad – „Pevnost nejsilnější“, Radniční věž , Městské opevnění – kamenný krunýř města, Znojemské podzemí – spásonosné útočiště i smrtonosný labyrint, Horní či Pražská brána)
 • Znojmo – ukázka skvělého života středověkých elit (Deblínský zámek – sídlo provinční šlechty na troskách přemyslovského paláce, Dům umění, Golčův palác, Althanský palác)
 • Znojmo – město emancipovaných občanů doby moderní (Krammerova vila se skalní zahradou – Visuté zahrady znojemské, Marešova vila – znojemský Tugendhat)
 • Znojmo – město slavných osobností a událostí (Památník Prokopa Diviše v Příměticích, Kopalův pomník na Komenského nám.)
 • Znojmo – zelené město (Karolininy sady s Rajskou zahradou – subtropy na srázu pod městem, Kraví hora, Národní park Podyjí – panenská příroda na okraji města)
 • Znojmo – město úchvatných pohledů (Panorama Znojma z Kraví hory, Severní prostup hradebním opevněním Znojma, Panorama Znojma z Nové hory nad Kuchařovicemi – město se siluetou Alp v pozadí)
 • Znojmo – město technických zajímavostí (Muzeum veteránů, Pivovar na znojemském hradě, Železniční viadukt přes údolí Dyje)
 • Znojmo – město romantiků (Cholerová kaple na Hradišti a geologická zajímavost „U oveček“- zapomenutý kout romantiků, Studánka U Samaritánky – kde duch kouzelné víly vrací lidem sílu)

Více informací: znojmocity.cz

Mapa umístění Mapa umístění Mapa umístění Tip: Podržte myš, mapa zazoomuje blíž

Ubytování

HOTEL SAVANNAH foto

HOTEL SAVANNAH

Znojmo

Hotel Savannah se nachází na české straně u hraničního přechodu Hatě/Kleinhaugsdorf v blízkosti jednoho z nejstarších měst České republ...

1 noc od 965 Kč

 

PENZION U HRÁDKU foto

PENZION U HRÁDKU

Lukov  (10 km)

Okolí penzionu lemuje netknutá příroda NP Podyjí, pyšnící se pohádkově krásnou přírodou s tak bohatou flórou a faunou, kterou byste jen...

1 noc od 600 Kč

 
 


Kolik je 5 plus 8?

Jsme na Facebooku

 

© 2006 – 2018 Tuzemská dovolená CZ a DCK Rekrea Ostrava