CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Pozemní lanová dráha Diana

(Technická památka v oblasti Západní Čechy)

Lanová dráha Diana je tradičním a oblíbeným dopravním prostředkem v Karlových Varech. Nástupní stanice se nachází jen pár metrů od Grandhotelu Pupp a vyveze Vás na Výšinu přátelství, kde můžete navštívit rozhlednu Diana a lesní restaurace Diana.

Dodnes fungující lanovka byla v Karlových Varech otevřena v srpnu 1912, kdy poprvé vyvezla návštěvníky od Grandhotelu Pupp na výšinu Diana. Se svými 437 metry byla nejdelší v tehdejším Rakousko-Uhersku. V Karlových Varech nalezneme ale další lanovky, kterými jsou například tunelová lanovka. Ta se stavěla v roce 1906 a vedla z Divadelní ulice k hotelu Imperial. V roce 1955 majitel rozhodl o rekonstrukci, která trvala do roku 1957 a při ní bylo zcela vyměněno strojní zařízení. Vozy zůstaly původní do roku 1961, kdy byly důkladně modernizovány. Takto jezdila lanovka dalších 20 let, poté byl pro katastrofální technický stav zastaven provoz. Provoz po rekonstrukci byl zahájen v roce 1987. Druhá lanovka o délce cca 150 m vedla z Mariánskolázeňské ulice také k domu Imperial. Byla otevřena v roce 1912. V provozu byla do roku 1959, kdy bylo nutno podrobit zařízení dráhy celkové opravě. Tehdy se rozhodlo o jejím zrušení, údajně pro její malé využití.

Ubytování

HOTEL DVOŘÁK SPA & WELLNESS foto Skvělé hodnocení

HOTEL DVOŘÁK SPA & WELLNESS

Karlovy Vary

Hotel je díky své exkluzivní poloze přímo u řeky Teplé v blízkosti lázeňských kolonád klenotem tohoto tradičního lázeňského města. Stře...

1 noc od 1 800 Kč