CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Žižkovská televizní věž byla postavena v letech 1985 – 1992. O výstavbu věže, dosahující do výšky dvě stě šestnáct metrů se zasloužily Inženýrské a průmyslové stavby Ostrava.

Batolata na Žižkovské věži

V hlavním tubusu jsou umístěny dva rychlovýtahy a na konci tubus přechází do anténního nástavce, ze kterého vysílá digitálně jedenáct televizních a osm rozhlasových stanic. Šest rozhlasových stanic odtud stále vysílá analogově. Mimo to se zde nacházejí také vysílače mobilních operátorů a také se zde měří kvalita ovzduší v Praze. V roce 2000 byla žižkovská televizní věž ozvláštněna dílem Davida Černého, s názvem Miminka nebo také Babies. Jedná se vlastně o obrovská batolata, která po věži lezoucí nahoru a dolů. Tato černá miminka, dosahující výšky několika metrů, jsou velkým lákadlem pro turisty, neboť se jedná o unikátní umělecké dílo, které je umístěné na ještě unikátnějším místě.

Více informací: towerpark.cz

Události v okolí atrakce

Ubytování

HOTEL KARLIN foto

HOTEL KARLIN

Praha  (1 km)

Hotel Karlin se nachází nedaleko centra Prahy, blízko stanice metra B – Křižíkova.

1 noc od 750 Kč

 

HOTEL DAP foto

HOTEL DAP

Praha - Dejvice  (4 km)

Nově zrekonstruováný, moderně zařízený Hotel DAP*** - Dům armády Praha, se nachází jen několik minut od Pražského hradu, odkud můžete p...

1 noc od 1 100 Kč