CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Blansko

(obec v oblasti Moravský kras )

Turistická oblast nabízí historické, kulturní a technické památky, turistiku a cykloturistiku. Je vstupní bránou do Moravského krasu, který patří mezi nejvýznamnější oblasti ve střední Evropě.

Blansko zámek

Památky a zajímavosti v Blansku

  • Zámek – budova zámku nyní slouží jako muzeum s výstavou Moravského krasu, historie hutnictví a další.
  • Dřevěný kostelík – jedná se o nejstarší kostelík „sedmihradsko-marmarošského typu – tzv. rusínská gotika“ na území ČR.
  • Klamova huť – poslední zachovaná huť železáren z 19. století.
  • Radnice – budova radnice stojí na místě původní stavby s dřevěnou věží, jejíž vzhled je dochován na rytinách z poloviny 19. století.
  • Moravský kras – Je tvořen zkrasovělými devonskými vápenci. V celém území je 1000 jeskyní, ale jen 4 jsou zpřístupněny veřejnosti – Punkevní jeskyně, Jeskyně Balcarka, Kateřinská jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně. Největším bohatstvím pro Moravský kras je propast Macocha – hluboká 138 metrů. Protéká jí podzemní říčka Punkva, na které se dá projet lodičkami.

Více informací: blansko.cz

Ubytování

HOTEL SKALNÍ MLÝN foto

HOTEL SKALNÍ MLÝN

Blansko

Hotel se nachází v samém srdci Národní přírodní rezervace Moravský kras, do které láká tisíce turistů především propast Macocha, vápenc...

1 noc od 1 145 Kč

 

HOTEL STARÁ ŠKOLA foto Skvělé hodnocení

HOTEL STARÁ ŠKOLA

Sloup  (9 km)

Hotel Stará Škola se nachází v městečku Sloup, které je severní vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Moravský kras....

1 noc od 800 Kč