CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Černá v Pošumaví

(obec v oblasti Jižní Čechy a Šumava )

Oblíbenou a turisty hojně navštěvovaná destinace, která nabízí ideální podmínky k provozování různých druhů sportu, ale díky své poloze především k vodním sportům. V okolí můžete využít i mnoho propojených značených cyklotras, které prostřednictvím tří převozů spojují pravý a levý břeh Lipenské přehrady.

Jachting na Lipně

Volný čas a sport

Díky svému umístění v největší šířce vodní nádrže (7 km) je Černá v Pošumaví ideálním a oblíbeným místem pro vyznavače vodních sportů v čele s jachtingem a windsurfingem, pro který je v Černé k dispozici půjčovna a škola windsurfingu. Oblibu si získává i u vyznavačů adrenalinových sportů, jako kiteboarding a snowkitting. Převozem z Dolní Vltavice spojuje Černá přírodní, klidovou a cestovním ruchem méně dotčenou pravou stranou, se spíše dynamičtější a pro náročnější rekreanty vybavenou levou stranou přehrady, díky tomu je výhodným výchozím bodem pro cyklisty a pěší turisty.

Památky a zajímavosti

Mezi hlavní památky v obci patří kostel Neposkvrněného početí Panny Marie z přelomu 18. a 20. století, kaple u Dolní Vltavice, kaple na Mokré, kaple na Radslavi a dům č.p. 39 postavený v roce 1568.

Pivovar v Černé v Pošumaví

Knížecí Schwarzenberský pivovar byl v roce 1568 založen a postaven Jakubem Krčínem z Jelčan. Hospody v Horní Plané, Hořicích a Frymburku byly odkázány na odběr piva z Černé. V roce 1605 odebíralo pivo z tohoto pivovaru 48 hospod. Pivo se zde vařilo až do roku 1948. Od 60. let se zde začaly vyrábět ovocné šťávy a limonády. Po privatizaci v 90. letech byla činnost sodovkárny postupně zrušena.

Více informací: cernavposumavi.cz

Ubytování

HOTEL RACEK foto

HOTEL RACEK

Černá v Pošumaví

Hotel byl nedávno rekonstruován a nachází se 30 m od Lipenské přehrady s travnatou i písčitou pláží. Svým širokým spektrem poskytovanýc...

1 noc od 490 Kč