CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Relaxvíkend v Pohodě v Luhačovicích

Desná

(obec v oblasti Jizerské hory )

Malebné horské městečko s historií sahající až do počátků osidlování Jizerských hor určitě stojí za to navštívit. Jeho bohatá minulost, četnost kulturních památek nebo míst vhodných pro turistiku a sporty ve všech ročních obdobích osloví každého návštěvníka.

Pohled z hráze přehrady Souš

Turistické zajímavosti

  • Riedlova vila vybudovaná místním sklářským podnikatelem Josefem Riedlem. Dnes je to kulturní centrum obce, probíhají zde výstavy, hostují významní umělci, je zde umístěna místní knihovna. Na protější stráni se vypíná výstavná hrobka, dnes probíhající rekonstrukcí, která patřila rovněž Riedlově rodině.
  • Protržená přehrada, jejíž pozůstatky dodnes připomínají na hroznou katastrofu z 18. Září roku 1916. O život tehdy přišlo 62 lidí, spousta jich zůstala bez přístřeší a bez zaměstnání. Cestou mineme pamětní kámen, který sem dopravila tehdejší velká voda a na němž je umístěna deska upomínající na dávné neštěstí.
  • Vodopády na Černé Desné – Černá Desná patří k nejdivočejším tokům u nás. Na tvrdých žulách se tu vyskytuje řada kaskád a vodopádů.
  • Vodní nádrž Souš, která je zásobárnou pitné vody pro aglomeraci Jablonecka, Tanvaldska a Železnobrodska.
  • Ozubnicová trať Tanvald – Harrachov
  • Schody na Mariánskou horu

Více informací: mesto-desna.cz

Ubytování

APARTMÁN DESNÁ foto Novinka

APARTMÁN DESNÁ

Desná

Apartmán Desná je obklopen krásnou přírodou v mikroregionu Tanvaldsko. Tento apartmán je možno využít až pro 6 osob. V okolí se nachází...

1 noc od 216 Kč

 

HOTEL PYTLOUN foto Horký tip

HOTEL PYTLOUN

Harrachov  (10 km)

Nově rekonstruovaný hotel se nachází v klidné části Harrachova zvané Rýžoviště.

1 noc od 640 Kč