CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Karlovy Vary

(obec v oblasti Západní Čechy )

Město, ve kterém vyvěrá více jak 60 teplých pramenů, z nichž je 12 využíváno pro lázeňské účely, 13.pramenem je známá karlovarská Becherovka.

Tržní kolonáda

O městě

Karlovy Vary jsou město léčivých pramenů, bohaté historie, překrásné architektury a přírody leží v údolí říčky Teplá, na jejím soutoku s Ohří.

Co se zde léčí

Poruchy zažívacího ústrojí, poruchy výměny látkové, diabetes, dna, nadváha, parodontóza, choroby pohybového ústrojí, nemoci jater, žlučníku, žlučových cest, pankreatu, onkologická onemocnění.

Zajímavosti

  • Architektura, kostely, parky, lázeňské oplatky, karlovarská Becherovka, porcelán, městské divadlo, výroba karlovarské vřídelní soli.
  • Kolonády- nejznámější je Zámecká kolonáda, postavená v nejstarší části města. Dalšími jsou např. Mlýnská, Tržní, Sadová, Vřídelní…
  • lanové dráhy – nejstarší v Karlových Varech a patrně i první podzemní drahou v Česku je dráha z Divadelního náměstí k Imperiálu. Nejznámější a nejdelší lanovkou je dráha z Mariánské uličky (vedle Puppu) na Výšinu přátelství.
  • Pro chvíle odpočinku při procházkách v přilehlých lázeňských lesích slouží také jedna ze specialit – lesní altány.
  • Japonské kamenné zahrady – Zenová zahrada, která má sloužit meditaci

Výlety do nejbližšího okolí

  • Andělská hora – poutní místo a hrad nad městečkem jihovýchodně od Karlových Varů s krásnými výhledy daleko do kraje.
  • Svatošské skály – národní přírodní památka „Jan Svatoš“ se nachází v údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem, skupina mohutných žulových skal vytváří pozoruhodné útvary (např. zkamenělý svatební průvod).

Více informací: karlovyvary.cz

Ubytování

PENZION FAN foto

PENZION FAN

Karlovy Vary

Penzion FAN se nachází ve čtvrti Bohatice. Je zde dobrá dostupnost ze všech hlavních silničních tahů a dosažitelnost centra i lázeňské ...

1 noc od 575 Kč