CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Kostelec u Zlína

(obec v oblasti Jižní Morava )

Městečko se nachází v kouzelné venkovské krajině mezi Hostýnskými a Vizovickými vrchy nedaleko Zlína. Je zde příznivé a léčivé klima, ideální podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Kostelec u Zlína

Kostelec a okolí

Asi největší turistickou atrakcí ležící na pomezí městských částí Kostelec a Štípa je ZOO Zlín – Lešná, pyšnící se unikátními dle jednotlivých kontinentů rozdělenými expozicemi zvířat. Zajímavými památkami v okolí jsou zřícenina hradu Lukova nebo větrný mlýn. Samotný Kostelec je proslulý především svým lázeňstvím, kde se léčí především choroby pohybového aparátu a kožní choroby. Je zde také k vidění údolní nádrž Fryšták vybudovaná v roce 1935, památník padlých ve druhé světové válce s bustou T. G. Masaryka a k dispozici jsou dvě *dětská hřiště**.

Turistika a sport

Pro příznivce sportu by mohlo být zajímavé zejména moderní golfové hřiště, cyklistická stezka ze Zlína na Lešnou vhodná i pro inline bruslaře a v širším okolí řada cyklistických tras napříč úchvatnými Hostýnskými a Vizovickými vrchy se svým duchovní centrem na Svatém Hostýně.

Širší okolí

V širším okolí určitě stojí za návštěvu například města Holešov (synagoga a starý židovský hřitov), Kroměříž (památka UNESCO Arcibiskupský palác s Podzámeckou zahradou) nebo Luhačovice (známé lázně s unikátní secesní architekturou).

Více informací: kostelec.eu

Ubytování

HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC foto

HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC

Kostelec u Zlína

Velmi vyhledávaný hotel Lázně Kostelec se nachází v podhůří Hostýnských a Vizovických vrchů.

1 noc od 1 140 Kč

 

PENSION ÚSVIT foto

PENSION ÚSVIT

Trnava u Zlína  (10 km)

Pension vhodný především pro rodinnou rekreaci, nebo pro uzavřenou společnost na rozmezí Hostýnsko-Vizovických vrchů.

1 noc od 390 Kč

 

PENZION ROLIMPEX foto

PENZION ROLIMPEX

Podkopná Lhota  (11 km)

Penzion se nachází v klidném místě v obci Podkopná Lhota poblíž (6 km) Trnavy u Zlína.

1 noc od 496 Kč