CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Nové Losiny

(obec v oblasti Jeseníky )

Obec Nové Losiny se táhne údolím Novolosinského potoka podél horské silnice z Jindřichova do Loučné nad Desnou. V obci je památkově chráněn barokní farní kostel postavený v roce 1714 a historizující kříž z roku 1858.

Kostel sv. Isidora v Nových Losinách - jednolodní barokní stavba z let 1711-1714, upravený v letech 1777 a 1820 (Foto z Panoramio.com, autor: )

Historie

Nové Losiny byly založeny roku 1561. Původ názvu Losiny je stejný jako u známějších Velkých Losin s tím, že přídavné jméno Nové souvisí s pozdějším vznikem vesnice. Obec má horský charakter a zvedá se z údolí řeky Branné (450 m n.m.) k severovýchodu do kopců Keprnické pahorkatiny, z nichž vrchol Vozky (1377 m n.m.) leží na hranici katastrálního území Nových Losin.

Ubytování

HOTEL POD JEDLOVÝM VRCHEM foto

HOTEL POD JEDLOVÝM VRCHEM

Loučná nad Desnou  (7 km)

Hotel se nachází v Loučné Pod Desnou. Přímo nad hotelem se vypíná majestátný Mravenečník, s ním sousedí nejvyšší hora Jeseníků a Moravy...

1 noc od 465 Kč

 

RODINNÝ PENZION SKILAND OSTRUŽNÁ foto

RODINNÝ PENZION SKILAND OSTRUŽNÁ

Ostružná  (8 km)

Přijeďte si užít dovolenou spolu se svými dětmi a poznejte krásu Jeseníků do horské obce Ostružná.

1 noc od 395 Kč

 

HORSKÁ CHATA EDUARD foto

HORSKÁ CHATA EDUARD

Bělá pod Pradědem  (14 km)

Horská chata Eduard se nachází v nadmořské výšce 700 m, v ekologicky chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku, přímo v srdci horského...

1 noc od 490 Kč