CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Nové Losiny

(obec v oblasti Jeseníky )

Obec Nové Losiny se táhne údolím Novolosinského potoka podél horské silnice z Jindřichova do Loučné nad Desnou. V obci je památkově chráněn barokní farní kostel postavený v roce 1714 a historizující kříž z roku 1858.

Kostel sv. Isidora v Nových Losinách - jednolodní barokní stavba z let 1711-1714, upravený v letech 1777 a 1820 (Foto z Panoramio.com, autor: )

Historie

Nové Losiny byly založeny roku 1561. Původ názvu Losiny je stejný jako u známějších Velkých Losin s tím, že přídavné jméno Nové souvisí s pozdějším vznikem vesnice. Obec má horský charakter a zvedá se z údolí řeky Branné (450 m n.m.) k severovýchodu do kopců Keprnické pahorkatiny, z nichž vrchol Vozky (1377 m n.m.) leží na hranici katastrálního území Nových Losin.

Ubytování

RODINNÝ PENZION SKILAND OSTRUŽNÁ foto

RODINNÝ PENZION SKILAND OSTRUŽNÁ

Ostružná  (8 km)

Přijeďte si užít dovolenou spolu se svými dětmi a poznejte krásu Jeseníků do horské obce Ostružná.

1 noc od 595 Kč

 

HORSKÝ HOTEL SKILAND foto Skvělé hodnocení

HORSKÝ HOTEL SKILAND

Ostružná  (8 km)

Přijeďte se nadýchat čerstvého vzduchu, prozkoumat krásy okouzlující přírody Jeseníků a Rychlebských hor a obohatit se o plno zážitků v...

1 noc od 695 Kč

 

RODINNÝ PENZION SKILAND PETŘÍKOV foto

RODINNÝ PENZION SKILAND PETŘÍKOV

Petříkov  (10 km)

Rekreační zařízení v Petříkově nabízí celoroční ubytování a restaurace v rekreačním zařízení v Petříkově v horské chráněné krajinné obl...

1 noc od 595 Kč