CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Ostravice

(obec v oblasti Beskydy a severní Morava )

Podhorská obec nabízí bohatý výběr turistických tras, které vedou po horských hřebenech, údolími horských potoků i klidnými zákoutími a v posledních letech se stala východiskem pro pěší tůry na Lysou horu a Smrk.

srub Petra Bezruče

Překrásná horská příroda – největší bohatství obce

Podhorská obec Ostravice leží v centru rekreační oblasti Beskyd a zhruba 65% plochy obce je pokryto lesy. Masiv těchto hor je nepravidelně členitý se středně skloněnými a příkrými svahy a nepravidelnými hřbety. Celá oblast je rozbrázděna hustou sítí bystřin a potůčků. Milovníci přírody mohou obdivovat malebné kopce, slunné louky, příkré srázy, neobvyklé vyhlídky i původní přírodní společenstva.

Sportovní vyžití

Okolí poskytuje možnosti k rekreačnímu a sportovnímu vyžití. Na své si přijdou turisté i lyžaři, a proto je oblast vyhledávána v letním i zimním období. Významným sportovním zařízením je také jistě Golf Club Ostravice s běžkařským areálem. Dále můžete navštívit Relaxcentrum či koupaliště a jsou zde také vyznačeny trasy pro příznivce horské cyklistiky.

Památky

Významným památníkem obce je srub Petra Bezruče, kde může návštěvník poznat prostředí díla kraje pod Beskydem, jehož svízelný osud v minulosti zachytil básník ve svém stěžejním díle – ve Slezských písních. Obytná část srubu byla ponechána v původní podobě i se zařízením interiéru, který si Bezruč sám navrhl.

Více informací: Obec Ostravice

Ubytování

GREEN INN HOTEL OSTRAVICE foto

GREEN INN HOTEL OSTRAVICE

Ostravice

Green Inn Hotel je umístěn v srdci Golf & Ski Resortu Ostravice.

1 noc od 1 240 Kč

 

HOTEL U LIP foto

HOTEL U LIP

Trojanovice  (11 km)

Proč do hotelu U Lip? Za sportem či relaxací, za romantikou a hlavně za beskydskou přírodou.

1 noc od 1 150 Kč