CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Třeboň

(obec v oblasti Jižní Čechy a Šumava )

Malebné město se spoustou malých i velkých rybníků, sítí naučných stezek a cyklotras. Město je však známé nejen rybařením a nádhernou přirodou, ale celé jeho centrum je spjato s bohatou historií a nabízí tak i mnoho pro milovníky kultury a historie.

Třeboň

Historické centrum

Centrem památkové rezervace je náměstí obklopené domy s renesančními a barokními štíty. Uprostřed náměstí stojí kamenná kašna a barokní mariánský sloup. Třeboň se pyšní mnoha historickými dominantami přes své náměstí, zámek Třeboň, Schwarzenberskou hrobku až po Dominikánský klášter.

Rekreace

  • V létě máte možnost využít přírodní koupaliště či z mnoha uměle zavodněných rybníků, jako je Hejtman, Tušť, Velký Řečický a další.
  • Samozřejmě si přijdou na své i příznivci krytých bazénů. Jeden je v Borovanech a další naleznete v centru Třeboně – Bertiny lázně.
  • Součást lázní je vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem s masážními efekty. Bertiny lázně můžete navštívit jak léčebně, tak i k relaxaci. Uvolníte svá těla od únavy, zlepšíte si kondici, můžete zde snížit i svou nadváhu či revitalizovat svůj pohybový aparát.
  • Krásnou procházku nabízí největší český rybník Rožmberk, také zvaný „Jihočeským mořem“. Každoročně se zde pořádá výlov ryb.

Více informací: mesto-trebon.cz

Ubytování

HOTEL GALERIE foto

HOTEL GALERIE

Třeboň

Hotel se nachází v Empírovém domě v historické části města Třeboně.

1 noc od 1 252 Kč