CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Velké Karlovice

(obec v oblasti Beskydy a severní Morava )

Tato horská vesnička je přitažlivá především svými přírodními krásami. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice a jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdovek a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí.

Dřevěný kostelík v obci

Objevte Valašsko

Velké Karlovice se nachází v podhůří Javorníků a v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Pod Trojačkou pramení Vsetínská Bečva, v údolí Leskové na svahu hřebenu Lemešná je uchován relikt pralesa Razula s původním jedlobukovým porostem a řadou chráněných rostlinných druhů. Velké Karlovice jsou typickou valašskou obcí. Najdete tu ještě zachovalé pastviny s menšími stády ovcí, stavení v horách, kde se ještě dodnes hospodaří. Objevíte stromy, které znají staré příběhy, kapličky a kříže vyprávějící o starostech a radostech lidí, kteří zde žili. Objevíte své Valašsko, najdete si svá místa v krajině.

Památky v obci

Z roku 1762 se ve Velkých Karlovicích zachoval barokní Karlovský kostel, který je zasvěcen Panně Marii Sněžné. Obec se může pyšnit i Karlovským muzeem. V muzeu můžete shlédnout zemědělské a salašsnické nářadí, postup zpracování vlny, lnu a výrobu ovčího sýru, a také obraz života lidí na Valašsku.

Více informací: velkekarlovice.cz

Ubytování

HOTEL BAUER foto

HOTEL BAUER

Bílá  (16 km)

Hotel Bauer leží v malebném údolí říčky Bílá v samém srdci Moravskoslezských Beskyd, v centru lyžařského střediska, přímo u nástupních ...

1 noc od 990 Kč