CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Veselí nad Lužnicí

(obec v oblasti Jižní Čechy a Šumava )

Městečko na soutoku Lužnice a Nežárky je díky své atraktivní poloze cílem mnoha vodáků, pěších turistů a cykloturistů. Je východiskem k výletům do překrásného okolí s borovými lesy a bezpočtem menších i větších rybníků s hustou sítí značených turistických cest i cyklotras.

Zámek Červená Lhota v blízkém okolí (Foto z Panoramio.com, autor: Karel H. )

Památky a kultura

Za prohlídku stojí kostel Povýšení sv. Kříže, na náměstí upoutá pohled zajímavá budova původní renesanční radnice, jednoho z nejvýznamnějších historických celků města. Vedle radnice stojí měšťanský dům s fasádou, zdobenou typickými renesančními „psaníčky“. V tomto domě dnes sídlí Blatské muzeum Weisův dům.

V blízkém okolí

  • Přírodní lokalita Veselské pískovny – tvořená pro letní odpočinek, aktivní pohyb na zdravém vzduchu, koupání i opalování. Nelze pominout i naučnou stezku Veselské pískovny, seznamující návštěvníky na sedmikilometrovém okruhu se vznikem, využitím, flórou a faunou pískových jezer.
  • Soustava dalších vodních ploch – Horusický rybník, třetí největší český rybník, Bošilecký, Švarcenberk nebo Vlkovský rybník
  • Chýnovské krasové jeskyně
  • Vodní zámek Červená Lhota

Více informací: veseli.cz

Ubytování

HOTEL LUCIA foto

HOTEL LUCIA

Veselí nad Lužnicí

Hotel Lucia je správnou volbou pro Vaši aktivní dovolenou i relaxační pobyt. K dispozici je zde a široká nabídka relaxačních masáží. ...

1 noc od 975 Kč