CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Broumovsko

(oblast)

Malebná krajina s ostrůvky divoké přírody, známá především svými rozsáhlými skalními městy a unikátní církevní a lidovou architekturou nabízí celoroční spojení pěší turistiky s prohlídkou památek i nedotčené přírody. Výborné podmínky pro skalní lezení.

Broumovsko

Příroda

Broumovsko je známé především svými přírodními krásami. Leží tu Adršpašsko-teplické skály a méně známé, ale o to zajímavější Broumovské stěny. Kromě těchto dvou národních přírodních rezervací tu najdete další čtyři maloplošná chráněná území (například stolová hora Ostaš) a stovky menších částí dochované přírody.

Památky

Broumovsko je cenné také kulturními památkami. Nacházejí se tu dvě městské památkové zóny zahrnující i benediktinské kláštery (Broumov a Police nad Metují), vesnická památková rezervace (Křinice), hodnotná skupina barokních venkovských kostelů (Bezděkov, Božanov aj.), nejstarší dřevěný kostel v Čechách a nespočet pískovcových soch a křížů značné umělecké hodnoty v obcích i ve volné krajině.

Aktivity

V létě se nabízí množství tras pro pěší a cyklistické výlety (pro trekkingová nebo horská kola) po hřebeni hor nebo bohaté příležitosti k houbaření. Ve vyznačených oblastech lze provozovat také skalní lezení různé obtížnosti. V zimě lze využít lyžařských vleků ke sjezdovému lyžování nebo krásných turistických cest.

Více informací: broumovsko.cz

Ubytování