CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Český ráj

(oblast)

V tomto romantickém kraji se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami a lidovou architekturou. Jsou tu hluboká údolí, rybníky, skalní města, ale i místa dalekých rozhledů z vrcholů okolních kopců a rozhleden.

Český ráj

Horolezci, horolezkyně, horolezčata…

Ivan Mládek ve své písni opěvoval Prachovské skály. Celý Český ráj je doslova rájem pro horolezce a pěší turisty. Jako skalní města můžeme uvést Hruboskalsko, Klokočské a Betlémské Skály, Prachovské skály, Borecké skály, Ddrábovna, Kalich – Chléviště, Příhrazské skály, Sokol, Suché skály, Vranovský hřeben. Zdejší oblast nabízí spoustu dalších přírodních zajímavostí, k nimž patří například Bozkovské dolomitové jeskyně, Káčov, Libosad, Rváčov, Semtínská lípa, Svatá Anna.

Co stojí za to: hrady, zámky, zříceniny

Při svém putování Českým rájem byste neměli zapomenout navštívit symbol této krajiny, hrad Trosky vydejte se ale i na Kost, na Valdštejn či na Hrubý Rohozec na Turnovsku, na Humprecht na Sobotecku, či na majestátní zámky Sychrov a Mnichovo Hradiště a pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína. Český ráj odedávna charakterizují i romantické zříceniny hradů Frýdštejn, Kumburk a Bradlec, Valečov, Veliš nebo Rotštejn.

Více informací: cesky-raj.info

Obce v oblasti

Hrubá Skála Turnov

Ubytování

HOTEL KAREL IV. foto

HOTEL KAREL IV.

Turnov

Hotel Karel IV. má optimální polohu vzhledem k tomu, že se nachází několik minut od centra města v klidné vilové čtvrti.

1 noc od 1 060 Kč

 

ZÁMECKÝ HOTEL HRUBÁ SKÁLA foto

ZÁMECKÝ HOTEL HRUBÁ SKÁLA

Hrubá Skála

Hrubá Skála se nachází v CHKO Český ráj mezi Jičínem, Sobotkou, Mnichovým Hradištěm, Kopaninou, Železným Brodem a Lomnicí nad Popelkou....

1 noc od 1 075 Kč