CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Pobyty se státní podporou 4 000 Kč v Mariánských Lázních.

Moravský kras

(oblast)

Nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž čtyři jsou přístupné veřejnosti.

Moravský kras

Místa, která musíte vidět

  • Propast Macocha – světoznámá propast Macocha je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí v ČR a ve střední Evropě. Celý komplex představuje několik desítek kilometrů jeskyní, z části protékaných podzemními vodami říčky Punkvy.
  • Punkevní jeskyně jsou to nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu. Svou oblibu si získaly díky tomu, že návštěvníkům umožňují dostat se na dno propasti Macocha a zároveň podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.
  • Jeskyně Balcarka leží v severní části Moravského krasu, v malebném úseku Suchého žlebu u Ostrova u Macochy, v přírodní rezervaci Balcarova skála – Vintoky. Je to úchvatný labyrint chodeb, dómů a propastí s bohatou a mnohotvárnou krápníkovou výzdobou.
  • Kateřinská jeskyně, známá unikátními hůlkovými stalagmity, je součástí staré výtokové jeskyně, o čemž svědčí nápadné stopy po proudících vodách a jejich erozní činnosti. Kateřinská jeskyně byla též bohatým nalezištěm kostí pleistocénních zvířat, především medvědů.
  • Sloupsko-šošůvské jeskyně se nacházejí na jižním okraji městečka Sloup v Sloupském údolí. Patří mezi nejdelší jeskynní systém v České republice. Prostora nazývaná Eliščina jeskyně má vynikající akustiku, a proto je příležitostně využívána pro koncerty komorní hudby.
  • Zámek Rájec nad Svitavou – renesanční zámek, vybudovaný ve stylu Ludvíka XVI., návštěvníky zaujme především luxusně zařízenými interiéry rodu Salmů. Bohatá sbírka orientálního porcelánu a známá zámecká obrazárna.
  • Westernové městečko Wild West v Boskovicích (18 km od Macochy). Zábavní přírodní park ve stylu divokého západu (amfiteátr, rodeo, saloony, kovbojové, suvenýry, občerstvení).

Více informací: moravskykras.net

Obce v oblasti

Blansko

Ubytování

HOTEL SKALNÍ MLÝN foto

HOTEL SKALNÍ MLÝN

Blansko

Hotel se nachází v samém srdci Národní přírodní rezervace Moravský kras, do které láká tisíce turistů především propast Macocha, vápenc...

1 noc od 795 Kč