CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Orlické hory

(oblast)

Oblast nabízí ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku a v zimních měsících pro lyžování a běžkování ve známých lyžařských střediscích. Z velkého množství hradů, zámků, muzeí a galerií si vybere i ten nejnáročnější turista.

Zřícenina Hradu Potštejn

Místa, která musíte vidět

  • Zámek Častolovice – původně vodní tvrz přestavěná na renesanční zámek. Nachází se zde sbírka zbraní, rozsáhlý anglický park s růžovou a vodní zahradou, zámeckým zvěřincem, oborou s bílými daňky a jeleny sika.
  • Zámek Opočno – renesanční zámek nad údolím Zlatého potoka. Expozice zámku zahrnuje jedinečné sbírky obrazů, evropských i asijských zbraní, knih i etnografických předmětů z Afriky a Ameriky.
  • Rychnov nad Kněžnou – jeden z největších barokních celků východních Čech. Možnost prohlídky pozdně gotického Kostela Nejsvětější Trojice a zvonice se zvonem Kryštof, třetím největším zvonem v Čechách.
  • Hrad Potštejn – jedna z největších zřícenin v ČR, v areálu hradu je kaple sv. Jana Nepomuckého, poslední zastavení křížové cesty „Boží hrob“ (1754) a pamětní deska Jiráskova „Pokladu“.
  • Hrad Litice – nad stejnojmennou obcí se tyčí zřícenina hradu Drslaviců, obtékaný ze tří stran řekou Orlicí. Zachovalá hradní věž s palácem, kde se nachází malé muzeum, nabízí široký rozhled do okolí.

Aktivity

  • Lyžování – lyžařské Ski areály Deštné v Orlických horách, Bystřec, Čenkovice, České Petrovice, Jablonné nad Orlicí, Mladkov – Petrovičky, Zdobnice, Olešnice v Orlických horách, Pastviny, Říčky.
  • Běžky – Buková hora – Suchý vrch, Dlouhoňovice, okolím Deštného v Orlických horách, okolím Říček v Orlických horách.
  • Hustá síť značených turistických, naučných a cykloturistických tras, sjíždění úseků Tiché Orlice pro méně náročné vodáky, horolezectví.
  • Jízdárny, koupání v koupalištích a přírodních nádržích, například Pastviny.

Více informací: orlickehory-cz.info

Ubytování

HOTEL PANSKÝ DŮM foto

HOTEL PANSKÝ DŮM

Kostelec nad Orlicí

Rodinný, tříhvězdičkový hotel je umístěn v historické části města Kostelec nad Orlicí, 8 km od Rychnova nad Kněžnou a necelých 35 km od...

1 noc od 800 Kč

 

HOTEL STUDÁNKA foto Novinka

HOTEL STUDÁNKA

Rychnov nad Kněžnou

Hotel Studánka nabízí spojení relaxačního a turistického pobytu v krásné přírodě Orlických hor vyhlášenou jejím klidem a bohatou nabídk...

1 noc od 2 327 Kč