CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Aquapark Babylon Liberec

Největší krytý tématický vodní ráj v České republice s celoročním provozem se nachází v Liberci v Jizerských horách. Teplota vody kolem 30°C.

V Aquaparku Babylon Liberec najdete: bazény a tobogány, unikátní adrenalinový space-bowl pro odvážné, skluzavky, romantické jeskyně, unikátní mořská akvária s mořskou faunou, whirlpooly (vířivky), vodotrysky a gejzíry, vodní a podvodní masáže, relaxační zóna, bary pro občerstvení, ve slunečných dnech nabízíme rozlehlou terasu pro opalování s výhledem na horu Ještěd a Liberec

Více na webu.

Nabídka Wellness centra:

 • Sluneční louka – prostředí napodobující solárium s nepatrným opalovacím efektem. Celoplošná a bezkontaktní terapie světlem určená k celkové relaxaci a odpočinku. .
 • Oxygenoterapie – léčebná metoda založená na inhalaci kyslíku přes nosní sondu nebo masku. Působí příznivě na psychiku, napomáhá zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu.
 • Laconium – typ suché lázně, relaxační místnost s teplotou cca 32°C – 36°C. Určeno pro odpočinek a zklidnění organismu.
 • Tepidárium – prostředí, ve kterém se klade důraz na uvolnění. V místnosti o teplotě 28°C – 32°C návštěvník může spočinout na vyhřívaném lehátku obloženém keramickou mozaikou. Doporučujeme pro závěrečnou relaxaci.
 • Sauna – místnost s teplotou okolo 75°C – 85°C vykládaná dřevem a vybavená saunovými kamny. Díky vlhčeným horkým kamenům je v sauně udržována vlhkost vzduchu v rozmezí 25 – 35 %. Napomáha k uvolnění unavených svalů a celkovému zklidnění.
 • Ochlazovací bazén – frigidárium – slouží k ochlazení organismu po návštěvě sauny. Prudké ochlazení vyvolává příjemné pocity, zlepšuje prokrvení a odbourává celkovou únavu.
 • Ledové vědro – procedura určená k ochlazení těla po pobytu v sauně, s teplotou vody okolo 10°C.
 • Ledová studna – procedura ochlazení formou masáže ledovou tříští o teplotě –2°C až –20°C.
 • Whirlpool – vířivý bazén přizpůsobený k sezení a hydromasáži těla, který patří mezi nejoblíbenější procedury Wellness centra. Teplota vody 34°C – 38°C. Doporučená doba pobytu nejdéle 30 minut.
 • Římská pára – prostor s párou o teplotě 40°C – 50°C s přírodními esencemi a vlhkostí vzduchu okolo 70 – 90 %. Tělo je celkově prohříváno za pomoci vyhřívaných sedátek. Po použití páry doporučujeme organismus ochladit ve sprše nebo bazénku. Tato procedura slouží k posílení obranyschopnosti organismu, prokrvení, uvolnění dýchacích cest, pročištění pleti, uvolnění nervů a svalů.
 • Solná inhalace – parní prostor o teplotě 45°C – 50°C a vlhkosti vzduchu 75 – 85 %, kde je v podobě jemné mlhoviny rozprašován solný roztok. Slouží nejen k prohřátí organismu, ale i k regeneraci pokožky a příznivě působí na sliznici dýchacích cest. Má blahodárný vliv při ekzémech, k uvolnění dýchacích cest a zvýšení přirozené obranyschopnosti. Doporučený čas pobytu je 10 – 20 minut.
 • Bylinková inhalace – parní prostor určený k uvolnění dýchacích cest nasycený vůní několika druhů bylin. Teplota v parní komoře se pohybuje od 40°C do 45°C, vlhkost vzduchu je 65 – 75 %. Doporučená doba pobytu je 10 – 20 minut.
 • Kneippova koupel – masáž nohou, kde aktivně masírujete chodidla šlapáním v okrouhlém bazénku střídavě ve studené a teplé vodě. Dno bazénku je pokryto oblázky. Terapie je vhodná při bolestech hlavy, syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin.