CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Dovolená na kole

Cyklostezky obecně

V Česku vedou nenáročné cyklostezky v okolí řek či lázní. Pro mladé a aktivní cyklisty jsou jako stvořené hory: Šumava, Vysočina, Beskydy, ale i Jeseníky či Jizerské hory.Dovolená na kole se s rostoucím počtem cyklostezek ČR stává atraktivní

Na Tuzemská-Dovolená.cz vám rádi doporučíme místa, o kterých byste pro dovolenou na kole měli přemýšlet:

Lednice – na kole

Lednice je jedním z nejnavštěvo­vanějších míst na Jižní Moravě v okrese Břeclav. Proslavil je zejména lednicko-valtický areál zapsaný v UNESCO, který je zde možné celý projet na kole. Cyklostezky v Lednici navazují na rakouské, takže můžete poznat sousední zemi.

Cyklostezky vedou i k významným archeologickým nalezištím, do půvabných měst a vinařských obcí s rázovitými vinnými sklepy a národopisnými slavnostmi. Pro milovníky náročnějších terénů otevírá svou náruč chráněná krajinná oblast Pálava – nepřehlédnutelná dominanta krajiny s vápencovitý­mi útesy.

Mapa Seznam tras

Šumava – cyklotrasy všech náročností i v národním parku

Šumava je díky svým přírodním atraktivitám jednou z turisticky nejvyhledávanějších rekreačních oblastí ČR. Doporučujeme ji zejména sportovněji založeným cyklistům, ovšem dovolenou na kole zde rádi stráví i ti méně zdatní.

Cykloturistika na Šumavě prožívá obrovský vzestup. Komunikace v pohoří jsou ve velmi dobrém stavu a na kole je možno se dostat k mnoha lákavým cílům. Pracovníci národního parku Šumava vyšli cykloturistům vstříc, vytipovali a vyznačili nádherné trasy.

Mapa

Luhačovice a okolí – nenáročný terén

Nejsou to jen lázně, co vám mohou Luhačovice v Bílých Karpatech nabídnout. Město je obklopeno pěknou přírodou, která je jako dělaná pro turistiku a cykloturistiku.

Cykloturistika má ve městě a okolí velmi vhodné terénní podmínky, trasy jsou označeny a upraveny. Jako příklad uveď me cyklotrasu Obora, vybudovaná městem Luhačovice je určena méně zdatným cyklistům a dětem.

Mapa