CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Lázně

Lázně v ČR — mapa

Lázně v ČR se nacházejí v malebných krajinných oblastech. Mezi evropskými lázněmi jsou zajímavé svou architekturou. Na www.tuzemska-dovolena.cz jsme pro vás vybrali ubytování v těch nejznámějších lázních v Česku.

Především západočeské lázně se již v minulém století staly opravdovým pojmem. Nebylo tedy náhodou, že se Praha stala prvním městem v Evropě, kde byla vodoléčba přednášena na univerzitě.

Mariánské Lázně, foto: Czechtourism.com

Lázně v ČR mají jedinečné minerální prameny a tradici v léčení od 15. století.

Doporučujeme nejznámější české lázně. Co se v nich léčí?

 • Luhačovice – největších lázně na Moravě. Vyléčí vám tady onemocnění dýchacího a trávicího ústrojí, cukrovku, obezitu, poruchy pohybového aparátu a onkologické onemocnění či nemoci oběhového ústrojí.
 • Karlova Studánka – mají nejčistší ovzduší v celé České republice. Léčí tady nemoci dýchacích cest, cévní, krevní, srdeční choroby a nemoci z povolání.
 • Karlovy Vary – nejznámější, léčí se tady poruchy zažívacího ústrojí, poruchy výměny látkové, diabetes, dna, nadváha, parodontóza, choroby pohybového ústrojí, nemoci jater, žlučníku, žlučových cest, pankreatu a onkologická onemocnění.
 • Mariánské Lázně – Moderní, světoznámé lázeňské město – nemoci ledvin a močových cest, nemoci dýchacího ústrojí, metabolická onemocnění, gynekologická onemocnění, onkologické onemocnění.
 • Františkovy Lázně – přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Léčí zde onemocnění pohybového aparátu, srdeční a cévní choroby a ženské nemoci.
 • Kostelec u Zlína – procházky, výhledy, čistý vzduch. Léčí tady onemocnění pohybového aparátu a kožní choroby.
 • Karlovice – Sedmihorky – jedny z nejstarších vodoléčebných lázní v ČR. Mají blahodárné účinky na stresem narušený organismus.
 • Konstantinovy Lázně nacházejí se na okraji Tepelské vrchoviny, v jedné z ekologicky nejčistších oblastí ČR. Zaměřeny jsou především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému.
 • Jáchymov Radonové minerální vody zde léčí choroby pohybového aparátu, zlepšují hybnost kloubů, zvyšují obranyschopnost organismu a další.
 • Jeseník – jsou známé jako Priessnitzovy léčebné lázně. Zdejší mikroklima je velmi vhodné pro léčbu horních a dolních dýchacích cest, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva.
 • Poděbrady – Chorobami srdce a cév počínaje, péče nemocným cukrovkou, postižení pohybového aparátu konče. Jako první lázně v České republice provádí takzvané „časné rehabilitace po srdečních operacích“.

Tip: Víte, co je parafango zábal nebo oxygenoterapie? Podívejte se na náš slovník lázeňských výrazů.

Lázně najdete i na jižní Moravě

Nezapomínejme ani na další, méně známé, lázně: Lednice či Hodonín.