CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Přehrady

Člověkem pozměněná příroda přehradami se mění na krásné vodní plochy jejichž sekundárním účelem jsou plavby, rekreace a rybolov. Výletem k přehradě získáte pohodovou dovolenou u vody a navštívit můžete okolní atrakce třeba na kole.

Přehrazení vodního toku na vhodném místě dokáže lidem přinést nejrůznější užitek. V první řadě tak získáváme možnost regulovat hladinu vody v řekách, přehrady však slouží i jako zdroj pitné či užitkové vody, potenciál pro výrobu elektrické energie či rekreační oblasti.

Rekreační střediska postavená na přehradách nabízí ubytování pod stanem nebo v penzionech, rozmanité druhy zábavy jako vodní sporty, nebo jen procházky, rybaření a cokoliv co si jen přejete dělat v přírodě.

Známá a populární vodní nádrž Lipno na Vltavě je lákadlem pro vodní sportovce napříč celou republikou. Je to rozlohou největší vodní nádrž u nás.

Oblíbenou destinací pro letní rekreaci je například i Brněnská přehrada, kde můžete vidět ohňostroje i v létě.

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Vodní nádrž Souš

Vodní nádrž Lipno

Pláž u přehrady

Vodní nádrž Orlík (Foto z Panoramio.com, autor: )

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

Vánoční pobyt u přehrady First Minute

4-5 nocí od 3 990 Kč

 

APARTMÁN DESNÁ foto Novinka

APARTMÁN DESNÁ

Desná

Apartmán Desná je obklopen krásnou přírodou v mikroregionu Tanvaldsko. Tento apartmán je možno využít až pro 6 osob. V okolí se nachází...

1 noc od 216 Kč

 

HOTEL RESORT SANTON foto First Minute

HOTEL RESORT SANTON

Brno

Přijeďte si užít pobyt v hotelu Resort Santon v příjemném prostředí s přátelskou atmosférou na břehu Brněnské přehrady. Okouzlí Vás tak...

1 noc od 625 Kč