CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Jeseníky

(oblast)

Čistý a svěží vzduch, atraktivní horský terén, množství nádherných vodopádů, průzračné bystřiny, krásný pohled na horské masívy, skvělé lyžařské podmínky a možnost lázeňství – tak by se daly charakterizovat Jeseníky.

Praděd

Jedny z nejkrásnějších a nejčistších hor České republiky, se nacházejí v nejsevernější části Moravy. Celé pohoří Jeseníků se skládá z Hrubého Jeseníku, který se svými pohořími tvoří jádro celé oblasti, hornatin Kralického Sněžníku a Nízkého Jeseníku. Již samotný název celé oblasti – Jeseníky – dobře vystihuje zdejší přírodní a horopisné poměry. Jeseníky zabírají značnou část dvou severomoravských okresů, šumperského a bruntálského. Uvnitř této oblasti leží Chráněná krajinná oblast Jeseníky v níž se nachází čtyři přírodní rezervace (Praděd, Rašeliniště Skřítek, Rejvíz, Šerák – Keprník).

Proč navštívit Jeseníky?

  • Navštivte Lázně Velké Losiny, které patří k nejstarším moravským lázním s nejdelší tradicí v léčení nemocí nervových a nemocí dýchacího ústrojí. Jsou perlou šumperského okresu a turisté zde mají možnost strávit dovolenou na čistém vzduchu v krásném prostředí v údolí řeky Desná.
  • Milovníci přírody při svých procházkách mohou objevit několik vzácných kvetoucích rostlin. Jesenické lesy jsou bohaté také na lesní plody jako např. borůvky, brusinky, jahody, maliny, ostružiny a v období houbařské sezóny jsou rájem veškerých vášnivých houbařů.
  • Nýznerovské vodopády – vodopády na Stříbrném potoce, soustava kaskád a peřejí s celkovou výškou 14 m, nejvyšší stupně 3 m vysoké, vznikly na skalním prahu amfibolického gabra, během roku poměrně velký průtok, přírodní památka.
  • Bezpochyby jsou však Jeseníky pro návštěvníky nejatraktivnější hlavně v zimním období, protože nabízejí skvělé lyžařské podmínky hned v několika lyžařských střediscích, z nichž nejznámější je Praděd.

Aktivity: v zimě lyžování, v létě horská turistika

  • Lyžování: Ramzová, Červenohorské sedlo a Praděd
  • Výšlapy: Praděd, Přechod Jeseníků, Kaskády Prudkého potoka, Velká kotlina a další
  • Termální koupaliště Velké Losiny v tamních lázních.

Více informací: hotelyjeseniky.cz

Ubytování

PENSION SCHAUMANNŮV DVŮR foto

PENSION SCHAUMANNŮV DVŮR

Karlovice

Pension je umístěn v klidném prostředí u lesa v obci Karlovice ve vzdálenosti cca. 5 km od podhorského městečka Vrbno pod Pradědem. Tot...

1 noc od 460 Kč

 

RODINNÝ PENZION SKILAND OSTRUŽNÁ foto

RODINNÝ PENZION SKILAND OSTRUŽNÁ

Ostružná

Přijeďte si užít dovolenou spolu se svými dětmi a poznejte krásu Jeseníků do horské obce Ostružná.

1 noc od 595 Kč