CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Jižní Čechy a Šumava

(oblast)

Kraj rybníků, historických památek, lázní, ideální podmínky pro zimní sporty, cyklistiku a vodní sporty. Jižní Čechy nabízejí kulturní, sportovní a společenské akce a každého zaujme i harmonie přírody a místní architektura, ale i tradiční speciality z rybí kuchyně.

Český Krumlov - zámek

Místa, která musíte vidět

  • Zámek Hluboká – Nejznámější pamětihodností města Hluboká nad Vltavou. Schwarzenberkové nechali zámek přestavět, vzorem byl anglický královský hrad Windsor. Současně byl zřídili nový zámecký park, nedaleko se nalézá lovecký zámeček Ohrada se zoologickou zahradou.
  • Holašovice – Její výjimečnost spočívá v dochování vzácného souboru zděné lidové architektury. Celá náves je lemována malebnými statky v původním středověkém řazení, upravenými ve stylu selského baroka z 19. století. V e 1995 byly Holašovice prohlášeny památkovou rezervací a 1998 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
  • Hrad a zámek Český Krumlov – Patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. V původní interiérové instalaci i architektonickém detailu je dochován stavební vývoj od 14. do 19. století.

Aktivity: v zimě lyžování, v létě koupání a památky

  • Lyžování: lyžařské sjezdové tratě v Churáňově s vleky a sedačkovou lanovkou, která má končí přímo pod vrcholkem hory, běžecký areál a skokanské můstky. Zadov (v prosinci otevřena nejmodernější lanová dráha v jižních Čechách – Kobyla), Nové Hutě. Výborné podmínky pro snowboard.
  • Hustá síť značených turistických a cykloturistických tras, Koupání v Orlické přehradě a v okolí Třeboně, rybaření, houbaření.

Více informací: Jižní Čechy a Šumava

Ubytování

APARTMÁNY NA FILIPCE foto

APARTMÁNY NA FILIPCE

Modrava

Apartmány Na Filipce jsou ideálním východiskem na turistické a běžecké trasy v okolí Modravy, Modravského a Roklanského potoka, řeky Vy...

1 noc od 467 Kč

 

HOTEL RACEK foto

HOTEL RACEK

Černá v Pošumaví

Hotel byl nedávno rekonstruován a nachází se 30 m od Lipenské přehrady s travnatou i písčitou pláží. Svým širokým spektrem poskytovanýc...

1 noc od 490 Kč

 

HOTEL ZÁVIŠ Z FALKENŠTEJNA foto

HOTEL ZÁVIŠ Z FALKENŠTEJNA

Hluboká nad Vltavou

Hotel se nachází ve městě Hluboká nad Vltavou, jež je jedním z nejkrásnějších koutů jak Jihočeského kraje, tak celé České republiky a j...

1 noc od 800 Kč