CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

UNESCO památky

Kulturní dědictví a skvosty České republiky ročně navštíví nespočetné množství turistů. Jedná se o historické skvosty, na které můžeme být právem hrdí a předat tak svoji pýchu i dalším generacím.

Od roku 1992 přibylo na Seznam UNESCO 12 českých památek, z čeho má většina povahu kulturního dědictví. Přírodních skvostů se na seznam českých památek UNESCO zatím moc nedostalo. Většina zapsaných památek jsou historická centra měst nebo kostely či hrady.

Navštívit kulturní dědictví je realizovatelné přání a začít můžete například na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou, kde se nachází Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Na každém kroku zde naleznete symboliku čísla pět, se kterou je světově proslulý mučedník spojován.

Nenechte si ujít neuvěřitelnou krásu Lednicko-valtického areálu se zámky, obklopenými ještě krásnějšími zahradami. Památka láká nejen domácí ale i zahraniční turisty.

Holašovice

Hrad a zámek Český Krumlov

Město Telč

Růžový salon Zámku Kroměříž

Bazilika sv. Prokopa

Zámek Lednice

Vila Tugendhat

Poutní kostel na Zelené hoře

Průhonický zámek s parkem

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

HOTEL U ČERNÉHO ORLA foto

HOTEL U ČERNÉHO ORLA

Telč

Hotel Černý orel je umístěn na překrásném historickém náměstí Telče, zapsané v roce 1992 do Seznamu světového kulturního dědictví UNESC...

1 noc od 850 Kč