CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Rozhledny a vyhlídkové věže

Tyto stavby určené pro turisty a jejich potěšení z dech beroucího výhledu jsou stále v rozkvětu, přestože jejich boom nastal již minulosti, kdy se s nimi „roztrhl pytel“. Stále jsou totiž připravovány stavby dalších rozhleden.

Rozhleden a vyhlídkových věží různých druhů nalezneme u nás přes 370, což není konečné číslo. Ty starší připomínají hradní věže a modernější rozhledny jsou stylizovány do zvláštních, mnohdy extravagantních tvarů. Liší se také druhem materiálu.

Tradice výstavby turistických rozhleden se začala silně rozvíjet v posledních dvou stoletích, kdy se cestování stávalo čím dál populárnějším. Lidé vyrazili ze svých domovů do hor a vznikali turistické svazy, a právě dík těmto svazům nastala éra rozhleden a vyhlídkových věží.

Cestujete-li po českých horách, navštivte rozhlednu Tanvaldský Špičák, kde se můžete porozhlédnout po krásách Krkonoš a Jizerských hor, a v přistavené restauraci se dobře najíst.

Na západě se můžete krásou panoramat Karlových varů či Krušných hor kochat z rozhledny Diana.

Rozhledna Tanvaldský Špičák

Ještěd

Petřínská rozhledna

Batolata na Žižkovské věži

Rozhledna Diana

Goethova vyhlídka

Nejvýznamnější

Vybrané ubytování

HOTEL DAP foto Skvělé hodnocení

HOTEL DAP

Praha - Dejvice

Nově zrekonstruováný, moderně zařízený Hotel DAP*** - Dům armády Praha, se nachází jen několik minut od Pražského hradu, odkud můžete p...

1 noc od 1 060 Kč

 

HOTEL KRIVÁŇ foto Skvělé hodnocení

HOTEL KRIVÁŇ

Karlovy Vary

Lázně Bohemia se nacházejí v Sadové ulici, v jedné z nejkrásnějších karlovarských tříd, která leží v těsné blízkosti světoznámých kolon...

1 noc od 1 251 Kč